środa, 6 stycznia 2016

Rzeczy osobiste vol. 18Chwilę mnie na blogu nie było, ale nie znaczy to, że nie pamiętam. Ostatnio trochę mniej podróży niż wcześniej, więc i mniej zdjęć do pokazania. Nowych fotograficznych nabytków też na razie brak, ale przymierzam się powoli do znalezienia jakiegoś unikatu. Są natomiast na moim biurku nowe rzeczy osobiste. Kilka ciekawych książek, ciekawa prasa i muzyka na CD, kapitalna! Nie będę się długo rozpisywał, po prostu zobaczcie, może coś Was zainteresuje.


  1)    Książkę o Arturze Rojku bardzo chciałem mieć. Przeczytać o tym co myśli, jak żyje i jaki jest twórca niebanalnej muzyki i dających do myślenia tekstów oraz pomysłodawca i organizator OFF Festivalu, świetnego festiwalu muzyki alternatywnej, różnorodnej. W młodości zwykły chłopak ze Śląska, świetny pływak, potem uparty muzyk do którego uśmiechnęło się szczęście, choć było pod górkę, a teraz wspaniały mąż i ojciec, człowiek, który dąży do celu i któremu się po prostu chce. Robi wiele dla siebie i dla innych. Płynie zawsze swoją drogą. Polecam tę biografię, wciągająca.

  2)    Pozostając w sferze muzyki, odkryłem niedawno, w trakcie poszukiwań świątecznych prezentów niesamowitą muzykę. W dodatku polską! Zespół Lion Shepherd wgniótł mnie w krzesło. Doskonałe połączenie progresywnego rocka z muzyką bliskowschodnią to coś, co lubię. Gitary akustyczne, oud, santur, bliskowschodnie wokalizy. Krążek "Hiraeth" to muzyka zamyślona, refleksyjna, emocjonalna ale i baśniowa, a w wielu momentach z pazurem. Posłuchajcie chociażby kawałka "MusicBox Ballerina" - mojego ulubionego, po części ze względu na świetnie wplecione dźwięki harmonijki, rozjuszonego "Past in Mirror", czy opowiadającego o wojnie w Syrii "Smell of War" z momentami growlu. Udany projekt!

  3)    Stylowe opakowanie, a wewnątrz skórzany portfel firmy Wittchen. Wykonany ręcznie, starannie i estetycznie, z wytrzymałej skóry cielęcej, z metalowym logo z herbem Wittchen. Idealny dla mężczyzn ceniących sobie precyzję wykonania i styl. Doskonały na prezent.

  4)    "Dzieje Śląskie" Kazimierza Popiołka. Podobno książka kontrowersyjna, opisująca historię Śląska, w której udowadnia się szkodliwą wartość dla Śląska udziału w jego rozwoju przemysłowców o niemieckich nazwiskach. Czy tak jest naprawdę? Osobiście jeszcze nie przeczytałem, stoi na półce i czeka na swoją kolej. Już niedługo wyciągnę zatem odpowiednie wnioski.

  5)    PLAYBOY Klasyczne Wywiady to pozycja wyjątkowa. Są to wywiady przeprowadzone z największymi osobistościami świata biznesu, kina, sportu, muzyki, literatury i polityki. Kupiłem głównie ze względu na wywiad ze Stevem Jobsem z roku 1985, czyli okresu kiedy na rynek wchodziły pierwsze komputery Macintosh. Poza tym spotkamy tu młodego Romana Polańskiego, Billa Gates'a, Beatlesów, Bruce'a Willisa czy Fidela Castro. Polecam, w celu lepszego poznania osób, które zmieniły nasz świat, tego jakie mieli poglądy i jak je zmienili, ale też poznania ówczesnej historii i realiów, w których żyły te wielkie indywidualności.

   6)    Jeden z moich ulubionych medali biegowych. Zdobyłem go po pokonaniu 10 km w Biegu Czterech Generałów w Modlinie. Fantastyczny bieg, w unikatowych okolicznościach przyrody i miejscu. Start i meta biegu w historycznej Twierdzy Modlin, malowniczo położonej u zbiegu dwóch rzek Wisły i Narwii. Trasa biegu niezbyt trudna, ale półmetek i ostatni odcinek całkiem wymagający, nie dość, że mocno pod górę, to dodatkowo w strugach deszczu. Było warto! W tym roku powinniście tam być. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz